Cegły klinkierowe, a cegły ręcznie formowane

 

Dwa najpopularniejsze rodzaje cegieł wykorzystywane w Polsce to cegły ręcznie formowane, oraz cegły klinkierowe. W tym artykule porówanamy oba rodzaje tych cegieł. Możesz je bez przeszkód zamówić online w www.sklep.auroks.pl/cegla-recznie-formowana , albo kupić w stacjonarnym sklepie, który jest blisko Ciebie. Oba te rozwiązania są dobe, jednak różnią się pod pewnymi względami.

 

Zanim do nich przejdziemy zastanówmy sie ile kosztują cegły ręcznie formowane i cegły klinkierowe.

 

Rodzaj cegieł Cegły ręcznie formowane Cegły klinkierowe

Nedsted

2,74

2,88

Netted

4,89

4,99

Pink

2,49

2,39

Herbruk Superwhite

3,41

3,29

Blechingley Blend

3,69

3,89

NIagara Falls

3,13

3,29

Werona

2,01

2,19

Wolley

2,89

2,66

Rantila

2,49

2,30

 

Jak widać różnica w cenach nie jest widoczna. Czasem cena cegieł ręcznie formowanych jest mniejsza, a czasem większa. Czym się różnią w takim razie te dwa rodzaje cegieł?

 

Przede wszystkim wyglądem. Cegły klinkierowe są gładkie i mają bardziej klasyczny wygląd. Natomiast dzięki cegłom ręcznie formowanym można osiągnąć zdecydowanie bardziej niepowtarzalny wygląd np. Pomieszczeń, albo elewacji. Ponadto są one bardziej odporne na uszkodzenia. Jeżeli np. Ukruszysz kilka fragmentów cegieł ręcznie formowanych to nie będzie to tak widoczne jak w przypadku cegieł klinkierowych. Dlatego też jeżeli chcesz samemu wykonać projekt, a masz małe doświadczenie, to są one dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *