Jakie mogą być rodzaje schodów?

Bardzo często spotykanym elementem konstrukcyjnym we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków są różnego rodzaju schody. Pod względem budowy i wielkości można wyróżnić bardzo wiele ich rodzajów, a wiele firm, w tym bryschtreppen.com specjalizuje się w ich projektowaniu i wykonywaniu z praktycznie wszystkich dostępnych materiałów.

Schody można podzielić głównie ze względu na budowę i rozmiar. Można między innymi znaleźć podstawowy model jednobiegowy. Często są one stosowane tam, gdzie istnieje potrzeba wykorzystania przestrzeni. Pod takimi schodami zazwyczaj umieszcza się jakiś schowek, a czasem także i toaletę. Nie sprawdzają się one jednak wszędzie, a ponadto mogą być nieco uciążliwe.

O wiele bardziej wygodnym rozwiązaniem są zatem schody zabiegowe, które wyróżnia ciekawy układ i kształt stopni. Takie często można spotkać w otwartych przestrzeniach, ponieważ mogą być ciekawym i efektownym elementem wystroju. Są ponadto o wiele wygodniejsze i bardziej ergonomiczne niż inne rodzaje.

W niewielkich pomieszczeniach, gdzie brak miejsca na inne rozwiązania, a trzeba w jakiś sposób połączyć dwa poziomy, stosuje się niekiedy schody spiralne. Fakt faktem nie należą one do najwygodniejszych w takim codziennym użytkowaniu, ale pozwalają na znaczące zaoszczędzenie przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *