Komfortowe ogrody zimowe oraz ich energooszczędne okna drewniane

 

Ogród zimowy z energooszczędnymi oknami to idealny pomysł na zatrzymanie w domu lata, a także sposób na to, aby przedłużyć salon domu o zielony skwerek. W zależności od projektu, energooszczędne okna dachu mogą być jedno, dwu lub wielospadowe, co daje nam olbrzymie możliwości konstrukcyjne. Dach naszej oranżerii może więc nawiązywać do pochyłości naszego domu, albo w interesujący sposób architektonicznie przełamywać jego bryłę. W firmie Okna-Krzynówek stolarka okienna wykonana jest z bardzo wysokiej klasy kształtowników drewnianych, które zapewniaja nam odpowiednią wytrzymałość konstrukcji ogrodu zimowego, a jednocześnie swoją estetyką podkreślających piękno drewnianego okna. Podobnie jak w przypadku zwykłych okien energooszczędnych, wszystkie elementy drewniane malowane są wysokiej jakości farbami kryjącymi i ukazującymi strukturę drewna, które dodatkowo zabezpieczają nasze energooszczędne okna przed działaniem czynników atmosferycznych. Istotą konstrukcji ogrodu zimowego jest nie tylko dach, ale również energooszczędność, którą nam dadzą okna pionowe. Cała konstrukcja okienna pionowa wykonana jest z drewna mahoniowego lub sosnowego, która jest klejona wielowarstwowo. Ściany pionowe ogrodu zimowego oraz ich podział, wynika z założenia projektowego. W zależności od projektów, okna energooszczędne mogą składać się z ościeżnic stałych, oraz drzwi przesuwnych o charakterystyce niskoprogowej.


Bardzo duże możliwości indywidualnego spasowywania konstrukcji ogrodu zimowego do upodobań i gustu właścicieli daje też swobodny dobór ościeżnic, które w pewnym sensie też są energooszczędne. Mogą to być ościeżnice stałe, łukowe, trójkątne lub witryny. Do okien można też zastosować szprosy wewnątrzszybowe stałe lub konstrukcyjne lub wiedeńskie, które są w bardzo prosty sposób naklejane na szybie.
W całej Polsce i na świecie z roku na rok rośnie liczba takich ogrodów zimowych projektowanych w standardzie energooszczędnym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *