Site Overlay

Statesman Blended Scotch Whisky – recenzja

Whisky to ukochany alkohol, którym cieszy się od wieków, a Whisky Statesman to jedna z nowszych mieszanek, które zostały wprowadzone na rynek. The Whiskey Statesman to specjalna edycja blendu, która została wydana przez światowej sławy szkocką firmę Johnnie Walker w 2017 roku. Została stworzona dla uczczenia premiery filmu Kingsman: The Golden Circle, w którym Whiskey Statesman zagrał wybitnego rola.

Whiskey Statesman to mieszanka premium, która jest wytwarzana z rzadkich i dojrzałych whisky z wybranych najlepszych szkockich destylarni. Whisky ma bogaty i złożony profil smakowy, z dymnym i pikantnym smakiem, który jest zrównoważony słodkimi nutami wanilii i ciemnych owoców. Mieszanka składa się z whisky leżakowanych od co najmniej 3 do 28 lat, co nadaje jej wyjątkowej głębi i charakteru.

Podczas degustacji Whisky Statesman możesz spodziewać się bogatego i pełnego smaku, z dymnym i pikantnym smakiem, który pozostaje na podniebieniu. Dymny smak pochodzi z torfu używanego w procesie słodowania, który nadaje whisky charakterystyczny dymny smak. Pikantny smak jest wynikiem zastosowanej w mieszance mieszanki whisky, w skład której wchodzą whisky dojrzewające w beczkach po bourbonie i sherry.

Słodycz Whisky Statesman pochodzi z wykorzystania w mieszance whisky zbożowych, które są znane ze swoich słodkich i owocowych smaków. Słodycz uzupełniają nuty wanilii i ciemnych owoców, które dodają złożoności profilowi smakowemu.

Whisky Statesman to mieszanka premium, która z pewnością zadowoli entuzjastów whisky. Bogaty i złożony profil smakowy sprawia, że jest to doskonała whisky do popijania, a dymne i pikantne nuty sprawiają, że jest również doskonałym dodatkiem do koktajli. Whisky Statesman jest świadectwem sztuki i nauki w produkcji whisky oraz prawdziwym świętem bogatego dziedzictwa szkockiej whisky.