Site Overlay

W telewizji oglądamy ją niemal codziennie. Przed wejściem na wizję zakrywa ogromny tatuaż

Wioleta Wramba jest znaną dziennikarką, którą można zobaczyć w roli prowadzącej główne wydanie programu „Wydarzenia” na antenie Polsatu. Na swoim profilu na TikToku podzieliła się z widzami procesem przygotowań do wyjścia na ekran. To wymaga współpracy z charakteryzatorką, która dzięki umiejętnemu makijażowi ukrywa znacznych rozmiarów tatuaż Wioletty.

Dnia 5 marca 2023 roku ogłoszono, że Wioleta Wramba zostaje nową prowadzącą głównego wydania programu „Wydarzenia” na Polsacie. Przedtem pracowała przy „Wydarzeniach 12:50” oraz „Wydarzeniach Wieczornych” na antenie Polsat News. Dziennikarka aktywnie uczestniczy również w mediach społecznościowych. Ostatnio opublikowała film na swoim koncie TikToka, prezentując kulisy przygotowań do swojej roli w programie „Wydarzenia”. Przed pojawieniem się na ekranie konieczna jest również praca profesjonalnej makijażystki, która za pomocą kosmetyków ukrywa duży tatuaż na ciele Wioletty, rozciągający się od jej ręki aż po klatkę piersiową.

W samym filmie Wioleta Wramba porównuje ten proces do tożsamości superbohaterów, jak Superman i Klark Kent, czy Batman i Bruce Wayne. Podkreśla, że praca w telewizji, podobnie jak w innych dziedzinach, ma swoje własne zasady i obowiązki, których przestrzegając można osiągnąć sukces. W tej perspektywie ukrywanie swoich tatuaży jest dla niej swoistym wcieleniem tej podwójności.

Nie uniknęło to uwagi internautów, którzy pod filmem rozpoczęli dyskusję na temat akceptowalności tatuaży w miejscu pracy. Większość z nich wyraziła zdziwienie oraz dezaprobatę, że Wioleta Wramba musi zakrywać swoje tatuaże przed pojawieniem się na antenie. W opinii wielu, posiadanie tatuaży jest obecnie powszechnie akceptowane i traktowane jako normalna forma wyrazu. Wśród komentarzy pojawiły się również wzmianki o podobnych ograniczeniach w innych dziedzinach, takich jak Policja czy Wojsko, gdzie również nakłada się wymóg zakrywania tatuaży w imię „etyki”.